Як підібрати гірськолижний одяг

Якщо ви зібралися поїхати на гірськолижний курорт, до вибору одягу слід підходити з особливою увагою. Звичайний зимовий одяг, який ви звикли носити в місті або одягати для заміських поїздок не підходить для катання на гірських лижах. Якісний гірськолижний одяг виконує відразу кілька функцій: він захищає від переохолодження на вітрі, не промокає, відводить вологу від тіла. Потрібно враховувати, що під час навчання на лижах чи сноуборді не уникнути падінь.

Гірськолижники, альпіністи і багато інших любителів активного відпочинку дуже уважно підходять до вибору одягу для походів. Адже дуже важливо, щоб це була, з одного боку, легка і не громіздка одежа, а з іншого - забезпечувала їм сухість і тепло в поході. Збереження тіла в теплі і сухості допомагає не захворіти, адже волога або холод достатньо часто провокують розвиток різного виду простудних захворювань.

З розвитком нових технологій все більшу популярність серед любителів активного відпочинку набуває одяг з мембрани. Вона, при досить високій міцності і легкості, дозволяє залишатися тілу в теплоті і сухості. Що ж таке мембрана, чим вона відрізняється від інших типів тканини?

Що таке мембрана, її особливості та різновиди

За своєю сутністю мембрана - це багатошарова тканина, яка складається з 2 або навіть більше шарів. Зовнішній - стійкий до зношування, внутрішній - м'який. Між ними ще знаходиться безпосередньо мембрана і захисні шари. Завдяки такій структурі ці тканини чудово виконують функцію захисту від вітру, води.

Виділяють кілька видів мембранних тканин:

Безпорова
Такі мембрани не містять мікропор. В результаті цього піт та волога, яка виділяється тілом, накопичується спочатку на внутрішній стороні і лише потім, за допомогою дифузії, виводиться назовні. Під такою тканиною людина відчуває себе постійно мокрим, так як дифузія відбувається значно повільніше, ніж потообразованія при активному русі. Однак в беспорових є багато плюсів, вони, зберігаючи всі позитивні властивості мембранної тканини, є найбільш міцними і невибагливими у догляді.
Порові
У тканині присутні пори дуже малих розмірів. Це дозволяє тканині «дихати». Тканина чудово утримує вологу, яка потрапляє на неї ззовні, в той же час піт і вологу від тіла людини вона пропускає назовні. Під одягом тіло залишається абсолютно сухим. При всьому достатку вищеописаних плюсів така тканина має кілька недоліків. Розглянемо, які саме. По-перше, мікропори з часом забиваються і перевага дихаючої і водонепроникної тканини зводиться нанівець. По-друге, вона більш вимоглива в догляді.
Комбіновані
З перерахованих вище це найкращий варіант. Фактично вона містить два шари мембрани замість одного. Ближче до тіла - порова, а потім ще й беспорова поверх. Таким чином, зберігаючи всі плюси порової мембрани, а за рахунок додаткового шару, стає більш міцною.

Крім різновидів за структурою, виділяють різні тканини по конструкції і по фактурі.

По конструкції можна виділити дво-, дво-з-половиною- і тришарові мембрани.

Перший варіант — це звичайна тканина, з якої, наприклад, виготовляється гірськолижний костюм або будь-який інший елемент одягу. Тільки на цю тканину з внутрішньої сторони нанесена мембрана. Крім цього, для них обов'язково наявність захисної підкладки, щоб тканина не бруднилися, менше терлася, не рвалася і не засмічується.

У другому варіанті захисним шаром виступають трикотажні пухирці. Це дозволяє зменшити вагу одягу.

Ну і останній варіант - тришарова. Тут йде звичайна тканина, далі мембрана і сітка. Всі вони разом за допомогою ламінування скріплені докупи і виглядають як звичайна одношарова тканина зовні. Внутрішній шар також береже костюм від пошкодження, проте при цьому вага одягу стає ще менше.

Відмінності за фактурою тканини також є. Тут все залежить від способу переплетення ниток і їх товщини. Фактура, крім зовнішніх відмінностей, значно впливає на вагу готового виробу, його водонепроникність і міцність.

Гірськолижні костюми, куртки та інші теплі речі утеплюють за допомогою тканини, яка називається Twill. Це тепла і щільна тканина з товстими волокнами, гладка і надміцна.

Як носити мембранний одяг

Тим, хто використовує одяг з мембрани, дуже важливо правильно одягатися. Важливо одягатися пошарово, щоб забезпечити максимальний захист.

Перший шар повинен складатися з шкарпеток і натільної білизни з довгими рукавами і штанинами. Краще брати термобілизну.

Наступний шар - ізоляційний. Якщо на вулиці не сильно холодно і, в костюмі вже є хороший утеплювач, то цей шар можна пропускати. Якщо ж ні, то тут краще використовувати речі з флісу, вони легкі, теплі і добре пропускають повітря.

Ну і третій шар - безпосередньо мембранна куртка і штани. Не варто забувати про балаклаву. Важливо не забувати, що через верхівку людина втрачає дуже багато тепла, до 90%.

Особливості експлуатації

Якщо ви придбали або ще тільки збираєтеся купувати гірськолижний костюм або будь-який інший елемент одягу з мембрани, важливо не забувати, що такі речі дуже вибагливі у догляді. Адже нікому не хочеться, щоб якісна і досить дорога річ незабаром перетворилася в непридатну ганчірку. Такі речі важливо правильно зберігати, прати, прасувати. Крім цього, їм потрібні і додаткові засоби догляду, такі як спеціальні просочення.

Зберігання. Такі речі дуже важливо правильно зберігати. Виробники не рекомендують їх складати. Адже в місцях перегинів згодом пошкоджується тканину і втрачає свої властивості мембрана. Оптимальним варіантом зберігання вважається розвішування на плечиках. Для збереження зверху краще одягнути чохол.

Як прати? Якщо говорити про прання, то важливо пам'ятати, що прати такі речі варто виключно згідно з інструкцією виробника, яка часто вказана на етикетці. Там вказується і температура, при якій можна прати, і режим прасування, сушки і т. д. Але є і загальні вимоги. Не можна прати речі в дуже гарячій воді, оптимальний температурний режим 40 ° C, а якщо на ярлику є спеціальні позначки, то може бути і менше. Прати мембранні речі потрібно тільки з використанням спеціальних миючих засобів, інакше тканина пошкоджується, а пори забиваються. Також важливо не забувати про те, що прати краще вручну, без попереднього замочування, так як мембрана може відшаруватись. Після прання речі не викручують, а просто дають стекти воді.

Сушка, прасування. Сушити слід в розгорнутому вигляді, можна поклавши на горизонтальну поверхню. А ось гладити не рекомендується.

Просочення. Ще один важливий етап - це просочення. Просочення дозволяє зберегти виріб, значно збільшує термін експлуатації. Просочення наноситься на чисті речі. Використовувати варто тільки той засіб, який призначений для зазначеного типу тканини і типу речей.

Необов'язково, але можна використовувати і покриття DWR. Таке покриття володіє водовідштовхувальними властивостями, і крапельки води, потрапляючи на поверхню, не вбираються, а просто скочуються в кульки. Воно продовжує термін служби мембранних речей.

Гірськолижні окуляри

Подивимося правді в очі, якщо ви не бачите, куди їдете, катання на лижах чи сноуборді буде скрутним і небезпечним. Коли йде сніг без них кататися важко, так як «б’ють» в очі сніжинки.

Головні функції гірськолижних окулярів

Захист від механічних пошкоджень. Маска оберігає від випадкових ударів гілками і прикриває очі від попадання в них снігу або крижаної крихти під час катання. При падінні на схилі маска збереже очі від зустрічі з кантами лиж сноуборду або обледенілим снігом.

Захист від холодного вітру і сонця в високогір’ї. Якщо ви збираєтеся кататися в яскраву сонячну погоду, ваші лінзи повинні забезпечувати відсікання як мінімум 95% ультрафіолету.

Корекція зображення і підвищення чіткості. Сніг і лід в горах сильно спотворюють бачення рельєфу, особливо в умовах невдалого освітлення. При цьому важко «читати» мікрорельєф схилу і бачити невеликі перепади висот. Зрозуміло, через це райдер не може оперативно реагувати на деякі перешкоди у вигляді розбитих ділянок траси. Тому гірськолижна маска зобов'язана якісно поліпшити зорове сприйняття схилів.

Основні фільтри

Темний (чорний) — для сонячної погоди.

Жовтий (помаранчевий, рожевий і.т.д) — туман, вечір, похмура погода.

Графік роботи

Субота, неділя: з 10:00 до 18:00.
Будні дні: з 10:00 до 20:00.
Обовʼязково завчасно телефонуйте щоб уточнити наявність спорядження.

Контакти

м.Львів, вул. Квітки Основ’яненка 35

(067) 385-11-18 (Kyivstar)
(093) 741-36-66 (Lifecell)

Зворотній звʼязок

В літній період в нас працює прокат велосипедів, прокат наметів, прокат рюкзаків, оренда спальників, трекінгових палок, карематів та іншого туристичного спорядження. В зимовий - прокат лиж, оренда лижних костюмів,прокат сноубордів, захисту та інших аксесуарів. Широкий вибір спорядження на прокат. Приємна атмосфера, хороша якість, доступні ціни!