Як підібрати сноуборд

Якщо ви берете сноуборд на прокат - найпростіше вибирати сноуборд за принципом «до підборіддя» . Якщо ви збираєтесь кататись по цілині можна брати довшу і ширшу дошку. Тут потрібна площа щоб він не тонув в снігу.

Перш ніж ти підеш в магазин, щоб купити свій перший сноуборд-комплект, необхідно визначитися, як ти будеш кататися перший час. Якщо ти вже впевнено стоїш на дошці, тобі знайомі такі слова, як «карвінг», «зловити кант» і «греб», а в кишенях валяється пачка використаних скі-пасів, тобі взагалі не потрібні поради, описані нижче. Ти і так знаєш, яким буде твій новенький сноуборд. Але якщо ти поки новачок в цьому виді спорту, необхідно дізнатися про деякі тонкощі вибору дошки.

Які бувають стилі катання

Сноуборд - це свобода вибору і свобода дій. Але все ж існує кілька стилів катання.

Карвінг
Це катання на дуже вузькій, довгій і жорсткій дошці, яка більше схожа на лижу, ніж на сноуборд. Карвінг потрібен в першу чергу для швидкісних спусків з гори. На цій дошці ти будеш «різати» повороти, майже торкаючись тілом поверхні землі.
Фрірайд
Цей стиль катання повністю відображений в своїй назві - «вільний» політ. Дошка для фрірайду має середню жорсткість. Вона м'якше, ніж карвінгова, але жорсткіше ніж фрістайл. Фрірайд - це катання по незайманому снігу або, як його називають «свої» - катання по пухляку.
Фрістайл
Катаючись в цьому стилі, ти в прямому сенсі слова будеш вчитися літати. Фрістайл це виконання найскладніших трюків на сноуборді, катання в хаф-пайп, стрибки з трамплінів і ковзання по різним фігурам (джиббінг). Сноуборди для фрістайлу відрізняються великою м'якістю і, як правило, мають невелику ростовку.
All mountain
Універсальний варіант, який ідеально підійде тому, хто тільки починає свій шлях в сноубордингу. Його тобі вистачить як мінімум на перші кілька сезонів, і тільки потім ти будеш точно знати, в якому напрямку потрібно розвиватися далі і який вид сноуборда потрібно купувати.

Форми і прогини сноубордів

Зручність катання і виконання трюків на дошці багато в чому залежить від її форми і прогину. Існує дві форми сноуборду - twin-tip та directional.

Дошка з формою twin-tip має абсолютно симетричні ніс і хвіст. Така форма ідеально підходить для виконання стрибків і джіббінга.

Форма directional (спрямована) має під собою подовжений ніс і вкорочений хвіст. На такій дошці буде зручно кататися в стилі фрірайд, так як на незайманому снігу ніс не буде в ньому потопати і завжди буде спливати наверх.

Тепер поговоримо про прогини. Якщо ще 5-10 років тому існувало всього два види прогину дошки, то сьогодні їх налічується з десяток. Але якщо узагальнити їх, можна виділити наступні типи:

Форми і прогини сноубордів

Кембер (Camber) – класичний прогин
Це найперший з існуючих видів прогину, який обожнювали дідуся сноубордингу. Його форма спрацьовує, як пружина. Це відмінно працює на крутих поворотах. Але ось займатися стрибками з таким прогином буде важче, ніж, наприклад, з прогином типу rocker.
Флет (Flat) – нулевий прогин
Плоска форма прогину дозволяє рівномірно розподіляти вагу по поверхні. Такий прогин особливо цінують любителі джіббінга, адже з ним легко проїжджати по перилах. Флет можна купувати як новачкам, так і просунутим райдерам. Завдяки максимальному зіткненню площини дошки з землею, на такому сноуборді ви зможете легко зробити свій перший стрибок оллі.
Рокер (Rocker) – зворотній прогин
Зворотній прогин відмінно підійде як для фрістайлу, так і для фрірайду. З його появою райдери стали швидше прогресувати на дошці. Рокер прощає багато помилок починаючому сноубордисту. З ним, на початку своєї кар'єри ти зловиш менше кантів.
Дабл Кембер (Double Camber) – подвійний прогин
Дабл Кембер підходить для фрістайлу і джіббінга. З ним також легко підкорити підготовлені траси. Для любителів джіббінга цей прогин хороший тим, що з ним легко робити преси, а фанати стрибків оцінять м'яке приземлення на дошці з дабл кембером. Такий сноуборд відрізняється маневреністю, але велику швидкість з ним розвинути не вийде. Тут потрібен жорсткий сноуборд з великою активною довжиною канта.
Кемрок Кембер (Camrock Camber) – змішаний прогин
З таким прогином класно кататися по пухляку. Ніс такої дошки легко спливає в снігу, а вигин по центру добре зарекомендував себе при катанні по підготовлених схилах і джиббінгу.

Якщо говорити про прогини в загальному, то у кожного з них є свої переваги і недоліки. Головне пам'ятайте, що не сноуборд керує вами, а ви сноубордом. Прогін не зробить вас супер-крутим райдером за тиждень, тут потрібні постійні тренування і вдосконалення техніки. І тоді ви поїдете, як Бог, навіть на звичайному шматку фанери.

Ростовка сноуборду

Довжина сноуборду також впливає на комфорт при катанні. Ростовка твоєї майбутньої дошки залежить не тільки від твого росту, але і від ваги. Якщо у тебе стандартна комплекція і ти зупинив свій вибір на дошці All Mountain, найпростіше вибирати сноуборд за принципом «до підборіддя».

Пізніше, коли ти визначишся зі стилем катання, будеш знати, яка саме ростовка дошки тобі підходить. Як правило для фрірайду вибирається сноуборд довший і ширший, а для фрістайлу навпаки, коротший.

Також сноуборди розрізняються по ширині і жорсткості. Чим менше жорсткість, тим, м'якше дошка і гірше стійкість. Але м'які дошки добре поводяться при стрибках і різних трюках на схилі. Тому тут теж вибір за тобою. Потрібно вирішити, чого хочеться більше.

Кріплення для сноуборда

Кріплення для сноуборда бувають м'якими і жорсткими. Жорсткі кріплення підходять для карвінгу і жорстких дошок. До них йдуть і жорсткі черевики, які практично нічим не відрізняються від лижних.

М'які кріплення є найбільш поширеними. Вони складаються з бази, хайбека і стреп. Хайбек - задня частина кріплення, яка підтримує ногу - зроблений або з пластика або з металу. База також може бути як пластикової, так і металевої. Стрепи - це ремінці, які міцно фіксують ноги в кріпленнях.

Черевики для сноуборда

Сноубордові черевики також бувають м'якими і жорсткими. Все, як і в випадку з кріпленнями, залежить від стилю. М'які кріплення - м'які черевики, жорстким - жорсткі.

Графік роботи

Щодня: з 10:00 до 14:00 та з 15:00 до 20:00 (в Неділю до 18:00). Обовʼязково завчасно телефонуйте, щоб уточнити наявність спорядження.

Контакти

м.Львів, вул. Квітки Основ’яненка 35

(067) 385-11-18 (Kyivstar)
(093) 741-36-66 (Lifecell)

Зворотній звязок

Широкий вибір велосипедів, лиж, сноубордів, одягу та іншого спортивного спорядження! Приємна атмосфера, хороша якість, доступні ціни! Працюємо по попередньому дзвінку.